Wycieczka na Kresy

(Olesko, Poczajów, Krzemieniec, Zbaraż, Skała Podolska, Kamieniec Podolski, Chocim, Lwów)

25-30.05.2020 r.
cena - 900 zł


Dzień I - 25 maj (poniedziałek) - Częstochowa- Krzemieniec

Wyjazd z Częstochowy o godz. 04.00 z parkingu przy parafii NMP Częstochowskiej ul. Michałowskiego 28A. Przekroczenie granicy z Ukrainą w Korczowej. Po drodze zwiedzanie: Zamek w Olesku z zewnątrz - miejsce urodzenia Jana III Sobieskiego, Ławra Poczajowska - największe prawosławne sanktuarium na zachodniej Ukrainie. Przejazd do Krzemieńca i nocleg w hotelu Wika w Krzemieńcu.

Dzień II -26 maj (wtorek) - Krzemieniec –Kamieniec Podolski

Zwiedzanie Krzemieńca - miejsca, gdzie urodził się i mieszkał Juliusz Słowacki, muzeum J. Słowackiego - domu rodzinego, kolegium jezuickiego, liceum krzemienieckie, widok na Górę Bony – ruiny zamku górujące nad miastem. Przejazd do Zbaraża, zwiedzanie (zamek Zbaraskich, kościół bernardynów). Skała Podolska, gdzie zwiedzimy ruiny dawnej twierdzy oraz zachowane fragmenty pałacu Tarłów. Nocleg w hotelu 7Dni w Kamieńcu Podolskim.

Dzień III - 27 maj (środa) - Kamieniec Podolski

Zwiedzanie “miasta na wyspie”, czyli Kamieńca Podolskiego: rynek polski, katedra łacińska św. Piotra i Pawła, ratusz, kościół oo. Paulinów, dawny kościół Trynitarzy, kościół i klasztor oo. Franciszkanów, rynek ormiański, dom handlowy, cerkiew św. Mikołaja, ruiny katedry ormiańskiej, “ORLE GNIAZDO” – zwiedzanie XVI i XVII-wiecznej twierdzy w Kamieńcu Podolskim. Przejazd do Chocimia – malowniczo położonego nad Dniestrem: zwiedzanie zamku budowanego od XIV do XVIII w., miejsca słynnej obrony hetmana Jana Karola Chodkiewicza w 1621 r. W XVII wieku dwukrotnie stoczone zostały tam potężne bitwy między Polską i Turcją, które na stałe zapisały się w naszej historii. Następnie Okopy Św. Trójcy-widok na Dniestr i Zbrucz. Powrót do Kamieńca Podolskiego, nocleg w hotelu 7Dni.

Dzień IV - 28 maj (czwartek) - Kamieniec Podolski - Lwów

Wyjazd z Kamieńca Podolskiego, mijamy Buczacz, przyjazd do Stanisławowa. Godzinne zwiedzanie starówki:Baszta Prochowa, Pałac Gubernatora, Arsenał Miejski, Cerkiew Wołoska, zabytkowe kamienice na Rynku miasta. Przyjazd do Lwowa, zwiedzanie: Baszta Prochowa, Pałac Gubernatora, Arsenał Miejski, Cerkiew Wołoska, zabytkowe kamienice na Rynku miasta, kościół oo.Dominikanów (wnętrze), Arsenał Królewski. Czas wolny na Rynku na kawę. Przyjazd do hotelu w Brzuchowicach.

Dzień V - 29 maj (piątek) - Lwów

Wyjazd z hotelu. Przejazd ul.Piekarską do Cmentarza. Zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego i Cmentarza Orląt Lwowskich. Przyjazd do centrum i zwiedzanie: Opera (wnętrze), Katedra Ormiańska (wnętrze), czas wolny na Rynku. Dalsze zwiedzanie: Wały Hetmańskie, Kasyno Szlacheckie (wnętrze), Uniwersytet, Pałac Potockich, Pomnik Adama Mickiewicza, Kościół Bernardynów, obiad w "Premierze Lwowskiej", następnie jedziemy do Katedry św.Jury. Po zwiedzaniu wnętrza przejazd obok Kościoła św.Magdaleny, św. Elżbiety, Politechniki. Wyjazd ze Lwowa do Częstochowy.

- Wyżywienie - 4 śniadania, 1 obiad, 4 obiadkolacja
- Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu - pokoje 2, 3 os. z łazienkami
- Opieka przewodnika lokalnego
- Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- Transportu + opłat granicznych + opłat parkingowych
- Ubezpieczenia
- Konieczny ważny paszport

1 rata-500 zł
09. 03. 2020 r. godz. 19.00 Aula parafialna

2 rata-400 zł
11. 05. 2020 r. godz. 19.00 Aula parafialna

 

 

Msze święte
Niedziele:
7:30   9:00   10:30
12:00   18:00
Dni powszednie:
7:30   18:00

Więcej...

Liturgia Słowa
kliknij na obrazek aby zobaczyć Liturgię Słowa


 
Dzięki dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz ks. Proboszcza Ryszarda Umańskiego parafia dokonała Termomodernizacji Budynku Kościoła NMP Częstochowskiej w Częstochowie ul. Michałowskiego 28a. Nr umowy: 359/2017/Wn12/OA-fr-ku/D

Parafia Rzymskokatolicka Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Częstochowie