tło kościoła

Ogłoszenia

XI Niedzielę Zwykłą (16.06.2024 r.)
6/15/2024

1. Bóg zapłać wszystkim osobom , które sprzątały i przygotowały kościół do niedzielnej liturgii. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na pokrycie kosztów malowania kościoła


2. Zachęcamy do nabycia i czytania naszego katolickiego tygodnika Niedziela.


3.  W tym tygodniu liturgicznie obchodzimy w poniedziałek wspomnienie Niepokalanego Serca NMP,     w czwartek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.


4.  Zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o 17.30.Dlaczego warto czcić Serce Jezusa? Odpowiedź znajdziemy na stronie internetowej Parafii w aktualnościach.


5. Zbliża się koniec roku szkolnego dlatego zachęcamy rodziców, nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły i nie tylko do podziękowania Bogu za mijający rok szkolny przez skorzystanie ze spowiedzi św. w środę od godz.17.00 do 18.30 a w czwartek o godz. 9.00 do uczestnictwa we mszy św. na zakończenie roku szkolnego.


6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na mszę św. o godz. 12.00 rodziców dzieci klas drugich, które przystąpią w przyszłym roku do komunii św.


7. Zawierzając siebie, wszystkich ludzi dobrej woli i całą Parafię Najświętszej Maryi Pannie Częstochowskiej módlmy się o łaskę wierności wartościom chrześcijańskim w życiu społecznym dla naszej Ojczyzny: Pod Twoją obronę.

X Niedziela Zwykła
6/8/2024

(09.06.2024 r.)

1.    Bóg zapłać wszystkim osobom , które przygotowały kościół do niedzielnej liturgii.

2.    Zachęcamy do nabycia i czytania naszego katolickiego tygodnika Niedziela.

3.  W tym tygodniu liturgicznie obchodzimy we wtorek wspomnienie św. Barnaby Apostoła, w czwartek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, w piątek bł. Michała Kozalę.

4.  Zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o 17.30.

5. W czwartek o 18.30 na aulę zapraszamy pełnoletnie osoby na spotkanie tworzącej się grupy śpiewająco modlitewnej. Zapraszamy panie, panów i małżonków chcących aktywnie uczestniczyć w życiu Parafii i pogłębiać swoje życie religijne, znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania związane z wiarą, życiem Kościoła i różnego rodzaju problemami.

7. Zawierzając siebie, wszystkich ludzi dobrej woli i całą Parafię Najświętszej Maryi Pannie Częstochowskiej módlmy się o łaskę wierności wartościom chrześcijańskim w życiu społecznym dla naszej Ojczyzny i Europy: Pod Twoją obronę.

IX Niedziela Zwykła
6/1/2024

(02.06.2024 r.)

1.    Bóg zapłać wszystkim osobom , które przygotowały kościół do niedzielnej liturgii. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary w minionym tygodniu  na pokrycie kosztów remontu kościoła.


2.    Zachęcamy do nabycia i czytania naszego katolickiego tygodnika Niedziela.


3.  W  tym tygodniu liturgicznie obchodzimy w poniedziałek wspomnienie  św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, w środę wspomnienie św. Bonifacego, w czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.


4.  W związku z oktawą Bożego Ciała do czwartku włącznie (również dziś) nabożeństwa czerwcowe po mszy św. wieczornej połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do udziału. W czwartek na mszy św. wieczornej poświęcenie wianków i bł. małych dzieci. Zapraszamy szczególnie mamy z małymi dziećmi. W piątek za udział w nabożeństwie czerwcowym i odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Jezusowemu możemy zyskać odpust zupełny o ile jesteśmy w stanie łaski uświęcającej. Z racji uroczystości NSPJ w piątek nie obowiązuje post.


5. W poniedziałek zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00 mieszkańców bloku nr 19 przy ul. Al. Wyzwolenia podczas której będziemy się modlić o bł. Boże dla mieszkańców tego bloku i przejęcie obrazu MB.


6. Dziś po południu od godz. 15.00 zapraszamy dzieci na festyn z okazji Dnia Dziecka. Przewidzianych jest mnóstwo atrakcji. A na zbliżający się Dzień Taty chcielibyśmy zorganizować spływ kajakowy 18 km odcinkiem Warty. Wszystkich zainteresowanych ojców lub żony bądź dzieci, które chciałyby zrobić taki nietypowy prezent z okazji Dnia Ojca ewentualnie rodzinnie prosimy o kontakt w celach organizacyjnych. Spływ planowany jest 22 lub 23 czerwca. Ilość miejsc ograniczona.


7. Zawierzając siebie, wszystkich ludzi dobrej woli i całą Parafię Najświętszej Maryi Pannie Częstochowskiej módlmy się o Boże bł. i opiekę najlepszej z Matek dla wszystkich dzieci naszej Parafii:  Pod Twoją obronę.

Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej
5/25/2024


(26.05.2024 r.)

1.  Bóg zapłać wszystkim osobom sprzątającym kościół na dzisiejszą niedzielę i rodzicom dzieci przeżywających rocznicę komunii św. za kwiaty.         Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za składane ofiary na pokrycie kosztów remontu kościoła.


2.  Zachęcamy do nabycia i czytania naszego katolickiego tygodnika Niedziela.


3.  W  tym tygodniu liturgicznie obchodzimy w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w piątek święto Nawiedzenia NMP kończące  miesiąc maj a w sobotę przypada wspomnienie św. Justyna i rozpoczynamy nabożeństwa do NSP Jezusa.


4.  Zapraszamy do udziału w ostatnich nabożeństwach majowych o 17.30 a od soboty rozpoczynamy o 17.15 nabożeństwa do NSPJ połączone z nabożeństwem różańcowym i zmianą tajemnic różańcowych.


5. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. W tym roku procesja pójdzie ul. K. Michałowskiego i pierwszy ołtarz będzie przy bloku nr 24 ale prosimy, by udział w budowie tego ołtarza wzięli udział mieszkańcy bloków 22,24,28; drugi ołtarz będzie przy bloku nr 16 i tu prosimy o przygotowanie ołtarza mieszkańców bloków 14,16 i 20; trzeci ołtarz będzie przy bloku nr 12 i tu prosimy o przygotowanie ołtarza mieszkańców bloków 12 i 18; czwarty ołtarz będzie na skwerku naprzeciw biblioteki w bloku nr 20 przy ogrodzeniu szkolnym i tu prosimy o przygotowanie ołtarza mieszkańców bloku nr 20 i 26. Rycerze Kolumba dostarczą wcześniej konstrukcje na ołtarze a wszelkie materiały na dekoracje są dostępne na Parafii np. wazony, elementy dekoracyjne itp. Uroczysta procesja rozpocznie się mszą św. o godz. 11.00 w kościele. Zapraszamy całą asystę: Rycerzy Kolumba, Żywy Różaniec; chór, dzieci komunijne a szczególnie dziewczynki do sypania kwiatów i was wszystkich drodzy, bo to okazja i niejako obowiązek nas katolików, by dać światu w tych przedziwnych czasach świadectwo wiary w prawdziwą obecność Chrystusa pod postacią chleba i wina. W tym dniu nie będzie mszy św. o 12.00. Przez całą oktawę Bożego Ciała po mszy św. wieczornej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.


6. Dziś pod hasłem „Jesteś nadzieją” w Częstochowie odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16:00 mszą świętą w Archikatedrze Częstochowskiej pod przewodnictwem Bp Andrzeja Przybylskiego. Serdecznie zachęcamy nasze rodziny katolickie do udziału w tym marszu. To bardzo ważne świadectwo przywiązania do wartości płynących z ewangelii szczególnie w dzisiejszej rzeczywistości.


7. 26 maj to wyjątkowy dzień dla wszystkich Mam. Nie tylko składamy wam Drogie Mamy pocałunek wdzięczności i szacunku na Wasze utrudzone dłonie, za to co robicie dla swoich dzieci ale życząc satysfakcji i radości z bycia mamą zapraszamy Was,  na koncert dedykowany wszystkim mamom w wykonaniu ks. Piotra dziś o godz. 19.00 w naszym kościele. Również już dziś chcemy zaprosić wszystkie dzieci na festyn 2 czerwca po południu w przyszłą niedzielę z okazji Dnia Dziecka. Pamiętamy również o ojcach. Dla nich z okazji Dnia Ojca zorganizujemy no może nie festyn ale grila. Szczegóły tych radosnych wydarzeń za tydzień.

 

8. Zawierzając siebie, wszystkich ludzi dobrej woli i całą Parafię Najświętszej Maryi Pannie Częstochowskiej módlmy się o Boże bł. i opiekę najlepszej z Matek dla wszystkich Mam naszej Parafii:  Pod Twoją obronę.

Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego (19.05.2024 r.)
5/18/2024

ZIELONE ŚWIĄTKI – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Parafia  Miłosierdzia Bożego w Chłapowie

(19.05.2024 r.)

1.    Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na pokrycie kosztów remontu kościoła.

2.    Zachęcamy do nabycia i czytania naszego katolickiego tygodnika Niedziela.

3.  W tym tygodniu liturgicznie obchodzimy w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych a w przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W związku z kończącym się okresem wielkanocnym przypominamy o przykazaniach kościelnych zachęcających wiernych szczególnie tych mniej pobożnych o niejako obowiązku spowiedzi i komunii św. wielkanocnej( przynajmniej raz w roku w okresie wielkanocnym…)

 4.  Do sakramentu małżeństwa przygotowują się trzy pary narzeczonych. Zapowiedzi są wywieszone w gablocie w przedsionku kościoła. Gdyby ktoś wiedział o istniejących przeszkodach między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu o nich miejscowych duszpasterzy.

5. W poniedziałek na godz. 18.45 do kościoła zapraszamy dzieci z klas czwartych obchodzących w przyszłą niedzielę swoją pierwszą rocznicę komunii św.

6. Dziś za uroczyste odśpiewanie w kościele lub kaplicy hymnu do Ducha Świętego „ O Stworzycielu Duchu przyjdź” i jeśli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej zyskujemy odpust zupełny.

7. Pod hasłem „Jesteś nadzieją” w niedzielę 26 maja w Częstochowie odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16:00 mszą świętą w Archikatedrze Częstochowskiej pod przewodnictwem Bp Andrzeja Przybylskiego. Serdecznie zachęcamy nasze rodziny katolickie do udziału w tym marszu. To bardzo ważne świadectwo wiary szczególnie w dzisiejszej rzeczywistości.

8. Zawierzając siebie, wszystkich ludzi dobrej woli i całą Parafię Najświętszej Maryi Pannie Częstochowskiej módlmy się o łaskę żywej wiary dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców szczególnie z naszej Parafii: Pod Twoją obronę.

1 / 2

Parafia Rzymskokatolicka Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Częstochowie

ul. Michałowskiego 28A

42-224 Częstochowa

Numer konta bankowego:

58 8980 0009 2011 0072 3970 0001

ESBANK Bank Spółdzielczy

obraz

Kontakt

tel. (34) 3070 778

e-mail: parafianmpczestochowa@gmail.com

Created by Krzysztof Wilk